Po novi študiji so Havaji najsrečnejša država leta 2020

Glavni Joga + Wellness Po novi študiji so Havaji najsrečnejša država leta 2020

V letu, ki ga je prizadela pandemija, ki je spremenila življenje, se je naravno socialno distancirana država Havaji uvrstila med najsrečnejše države v Ameriki, po raziskavi WalletHub, objavljeni v torek .

Z ogledom vsake od 50 zveznih držav z 32 meritvami so rezultati odlikovali 50. državo, sledili so ji Utah, Minnesota, New Jersey, Maryland, Kalifornija, Severna Dakota, Iowa, Idaho in Connecticut.

Sreča je občutek veselja, zadovoljstva in splošnih pozitivnih čustev, je dejal dr. Chieh-Chen Bowen s psihološkega oddelka Cleveland State University. Izjava WalletHub . Sreča je univerzalni cilj. Vsi si želimo biti srečni in želimo, da takšni občutki trajajo.

Da bi WalletHub poskušal najbolje izmeriti srečo, je uporabil tri dimenzije na 100-stopenjski lestvici, s 50 točkami ponderiral čustveno in fizično počutje ter s po 25 točkami delovno okolje ter skupnost in okolje.

Medtem ko so se Havaji na prvem mestu uvrstili na prvo mesto, se je po New Jerseyju uvrstila na drugo mesto po čustvenem in fizičnem počutju, po Utahu in Idahu pa na tretje mesto v skupnosti in okolju. Medtem se je uvrstila na 16. mesto za delo in okolje, Utah in Idaho pa sta tudi na vrhu te kategorije.

Študija je razkrila tudi najvišje uvrstitve v podkategorije, pri čemer se je Minnesota uvrstila na vrh najvišjega primernega spanca, New Jersey z najnižjim deležem depresije pri odraslih, Severna Dakota z najnižjo stopnjo dolgotrajne brezposelnosti, Utah z najvišjo stopnjo prostovoljstva in Maine kot najvarnejši.

Medtem ko WalletHub počne svoje Najsrečnejše države študirajo od leta 2014 , finančno spletno mesto opozarja na posebne okoliščine leta, ki vplivajo na leto. Leta 2020 je pandemija COVID-19 porušila življenje, kakršno poznamo, povzročila je bolezen, omejila socialne interakcije in povzročila široko izgubo delovnih mest, Adam WaltonHub je napisal Adam McCann . Med temi preizkušnjami, ki so močno negativno vplivale na duševno zdravje Američanov, je WalletHub iskal države, v katerih lahko ljudje kljub okoliščinam ostanejo pozitivni.

Dno seznama se začne z Missourijem na 40. mestu, sledijo mu Oregon, Aljaska, Alabama, Mississippi, Tennessee, Kentucky, Louisiana, Oklahoma, Arkansas in Zahodna Virginia, ki so pristale na zadnjem mestu.

Preden so se zaklepanja marca začela širiti, je WalletHub objavil tudi svoje rezultate Najsrečnejša mesta v Ameriki študija, ki je uporabila podobne metrike. Fremont, Kalifornija; Plano, Teksas; San Jose, Kalifornija; Irvine, Kalifornija; in Madison iz Wisconsina sta se uvrstila med prvih pet. Najbolje uvrščeno havajsko mesto je bilo Pearl City v 10. režiji, na seznamu 56. je bil tudi Honolulu.

Kot država to ni prva študija zadovoljstva, ki jo je Havaji dosegel. Sedem let se je tudi uvrstila na prvo mesto Gallupove splošne lestvice dobrega počutja .